O nás

Zde najdete podrobnější informace o činnosti spolku.


Náš spolek na záchranu zvířat usiluje především o záchranu opuštěných, nechtěných a jinak týraných pejsků a koček. Jako spolek fungujeme od roku 2017 a za tu dobu nám útulkem prošlo nespočet pejsků. Jsme parta dobrovolníků, která se o pejsky stará po práci ve svém volném čase v útulku v Horšovském Týně, jehož je spolek provozovatelem. Zatoulaným pejskům sloužíme jako bezpečný azyl dokud se nenajde jejich majitel. Opuštěným, nechtěným a odebraným pejskům se z útulku snažíme udělat dočasný domov, kde je socializujeme, poskytujeme potřebnou veterinární péči a hlavně ukazujeme co je to pohlazení, láska, hraní si a chození na procházku, což opravdu někteří psi vůbec neznají. Když je pak poznáme a  víme co potřebují ke štěstí, vybíráme jim nového vhodného majitele, u kterého budou spokojení a šťastní. Každý nový domov, kde je pejsek s milující rodinou, nám vykouzlí slzičku radosti a zahřeje u srdíčka. Je to pro nás největší odměnou a motivací když víme, že  je  pejsek šťastný. Abychom mohli pejskům dopřát vše co potřebují, pořádáme různé charitativní akce pro veřejnost. Zároveň velkou pomocí jsou sponzorské dary a finanční příspěvky od různých firem, organizací, spolků a lidí, za které jsme neskutečně vděční. Díky všem těmto darům a výdělkům z akcí můžeme pejskům zajistit potřebnou veterinární péči, jídlo, případnou úpravu útulku a další věci točící se kolem péče a zpříjemnění pobytu v útulku.

Nadcházející události

Přehled událostí námi pořádané.

Zatím nejsou naplánované žádné akce.

Vánoční jarmark
v Horšovském Týně 

17.12.2023
Pro zakončení úspěšného roku 2023 jsme vyrazili na letos poslední akci a tou nebylo nic jiného, než Vánoční jarmark v Horšovském Týně.
Vánoční atmosféra byla opravdu skvělá a počasí nám i letos přálo a nenechalo nás přimrznout ke kostkám. K prodeji jsme měli spolkové věci a hlavně hodně darovaných předmětů domácí výroby. Moc dárcům děkujeme za jejich formu podpory. Vážíme si toho!
Děkujeme hlavně těm, kteří přišli na jarmark si užít Vánoční svátky a přitom nás podpořili koupí našich předmětů.
Doufáme, že jste si jarmark užili, ale především doufáme, že jste si užili rok 2023! My už se samozřejmě těšíme na následující rok a opět se budeme snažit dělat radost jak Vám, tak hlavně chlupáčům u nás v útulku, aby se tam cítili co nejlépe. 
Tak naviděnou v příštím roce!
Vaše Tlapky v naději!

Vánoce pro pejsky od základní školy Adélka

Přijely k nám děti ze Školy Adélka z Mašovic.
Děti přivezly pejskům hromadu dárků.
Povídali jsme si o tom, co je útulek a proč se v něm pejsci ocitnou. Pak si mohly děti pohladit Rexíka a Beníčka a piškotama potěšily pejsky v kotcích.
Moc děkujeme za plno věcí pro chlupáče a děkujeme učitelkám za to že děti vedou k lásce ke zvířatům.

Od dětí z mateřské školy pro pejsky

Do útulku nám přišlo hromadu sněhuláčků z mateřské školky Pionýrů v Horšovském Týně.
Děti přinesly pejskům pamlsky, ve školce vyrobily ozdoby a ozdobily pejskům stromeček. Přinesly nám i ukázat jejich krásné obrázky s pejsků.
Některým pejskům děti daly pamlsky a pohladily si Rexíčka.
Moc děkujeme za krásné dopoledne 

Sbírka pro pejsky od škol z Hradce a Stoda

Děkujeme dětem a učitelkám ze Základní školy a Mateřské školy Hradec za obrovské množství dek, povlečení a pamlsků pro hafany v našem útulku.
Vánoční sbírku na naše chlupáče uspořádali i paní učitelky ze Základní školy ve Stodě.
Takové obrovské množství věcí co děti přinesly bylo pro nás obrovským překvapením.
Dětem, rodičům a paním učitelkám moc moc děkujeme.

Velikonoční ťapkání

16.4.2022
Velikonoční ťapkání spolu se Záchytnou stanicí psů Valcha u Domažlic, Kočičáci Trhanov a Útulek pro psy Tlapky v naději Horšovský Týn.
Děkujeme vám všem za hojnou účast. 
Veliké díky patří Domažlickým městským lesům za zapůjčení krásné chaty. 
Pro děti byly po cestě připraveny jednoduché úkoly, u chaty pohybové aktivity, v chatě i tvořivá dílna a nakonec nějakou tu odměnu za to, že to zvádli doťapkat až do konce. Dospělí si mohly užít menší občerstvení a něco teplého k pití a hlavně tedy procházku a krásné počasí. Pejsci se snad trošku prošli, mohli si vyzkoušet i překážky u chaty, byla to pro ně i krásná socializace a vzrušující den s jinými pejsky.
Byl to pro nás krásně strávený den a budeme se zase těšit na příště.

Ježíšek pro chlupatý kožíšek

19.12.2021
Tento den byl opět nezapomenutelný.
Přišlo Vás hrozně moc a to nemluvíme o tom, kolik jste pro pejsky přinesli dárečků. Jste úžasný a moc si toho vážíme. Díky Vám pejskové dostali plno granulek, dobrot, potřebných přípravků a pelíšků. A nejenom to. Děti z Mateřské školy Pionýrů z Horšovského Týna a z Dětského domova Nové Vsi přinesly krásná přáníčka.
Nesmíme zapomenout poděkovat i těm, kteří se nám postarali o plno dobrot. Poděkování patří za cukroví zdarma Delphinie Lehnerova a za tlapičky paní Řezníčkové. Dále patří poděkování za stromeček panu Zdeňkovi Písaříkovi.
Celá neděle se nesla v duchu krásné vánoční atmosféry a krásného počasí, díky kterému se pejskové dostali na procházku.
Ještě jednou všem moc děkujeme a příští rok se budeme zase těšit!

Vánoce pro pejsky od základní školy ze Stoda

Co k tomu dodat?? Snad jen, že je to nepopsatelný a krásný pocit, když vidíte, jak děti se snaží udělat Vánoce pro pejsky v útulku ještě krásnější. Paním učitelkám klobouk dolů, jak vedou svoje dětičky a co dokázaly. Nehledě na to, že za námi museli jet na dvakrát. Je to prostě nádhera Samozřejmě poděkování patří i rodičům.

Od dětí pro pejsky

V pátek nás v útulku navštívily děti z Mateřské školy Pionýrů v Horšovském Týně.
Dětičky přinesly chlupáčům pod stromeček hromadu dobrot a namalovaly krásné obrázky, které byly k vidění na Ježíškovi v útulku. Moc děkujeme dětem a paním učitelkám za krásné dopoledne a za hromadu dárků.

Vánoční sbírka pro pejsky

Tohle je něco co potěší nejen nás, ale hlavně pejsky. Je vidět, že lidem na pejskách záleží.
Tímto chceme z celého srdce poděkovat Základní škole v Holýšově, občanům a především největší poděkování patří Hasičům z Holýšova, bez kterých by se tahle sbírka neuskutečnila.

Charitativní bazárek

19.11.-21.11.2021
Milí přátelé a příznivci našeho útulku.
Další bazárek je za námi a my bychom Vám rádi poděkovali za podporu Vás všech.
Děkujeme všem, kteří nám darovali věci k prodeji a všem, kteří jste si přišli nakoupit nebo jen přispět. Bázárek se uskutečnil v prostorách chodby Hotelu Šumava v Horšovském Týně.
Bez prostor by to nešlo, proto chceme poděkovat za jejich propůjčení zdarma Městskému kulturnímu zařízení Horšovský Týn, městu Horšovský Týn a Bytes Horšovský Týn.
Nešlo by to ani bez pomocníků, protože přípravy jsou opravdu náročné. Děkujeme a těšíme se na jaro a další bazárek.